Zdrowe tłuszcze

26 marca 2013
1

Tłuszcz dla każdej kobiety jest odwiecznym wrogiem. Dlaczego? To właśnie tkanki tłuszczowej chcemy się za wszelką cenę pozbyć z organizmu i przychodzi nam to z wielkim trudem. A spożycie już choćby małej ilości tłuszczu dostarcza wielu kalorii. Każda dieta odchudzająca radzi by unikać tłuszczu w spożywanych pokarmach. Jednak czy na pewno powinno się tak kurczowo trzymać tej zasady? Czy tłuszcz jest faktycznie naszym wrogiem? Każdy z nas powinien dostarczać pewne ilości tłuszczu naszemu organizmowi. Tłuszcze jak wiemy dzielą się na roślinne i zwierzęce. Jeśli ze względów zdrowotnych chcemy unikać tłuszczu, to ograniczmy w diecie te zwierzęce. Tłuszcze pochodzenia roślinnego zawierają kwasy nienasycone, zwane inaczej NNKT. Tłuszcze takiego pochodzenia, wpływają wręcz bardzo zdrowotnie na nasz organizm. Dzięki nienasyconym kwasom tłuszczowym, walka z cholesterolem LDL staje się o wiele prostsza. Używając oliwy z oliwek do smażenia, pomożemy ustrzec się organizmowi przed nowotworami. Taka oliwa to także bogactwo antyoksydantów, zaleca się zakup oliwy extra vergine. Ten typ oliwy z oliwek jest najbardziej zdrowotny, jednak wysoka temperatura potrafi zniszczyć polifenole. Ten typ oliwy powinien stanowić dodatek do na przykład sałatek. Co jeszcze stanowi źródło zdrowego tłuszczu, którego w żadnym wypadku nie powinno się unikać? Odpowiedzią na to pytanie jest owoc – awokado. Oprócz antyoksydantów zawiera także wiele witamin takich jak C, E oraz z grupy B. Każdy z nas powinien także sięgać częściej po tłuste ryby. Są one bardzo dużym źródłem tych niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Takie kwasy poza walką z cholesterolem oraz nowotworami, są niezbędne do walki z otyłością w części brzusznej, wspomagają serce oraz cały układ krążenia. Jeśli regularnie będziemy dostarczać organizmowi takie kwasy poprawie ulegnie także praca naszego mózgu.

About Author

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Ultra Slim wpływana przyspieszenie metabolizmu, naturalne spalanie nadmiaru tłuszczu, zwiększenie wydolności fizycznej, zmniejszenie apetytu, przygotowuje ciało do treningu i podnosi potencjał energetyczny oraz wzmacnia ogólną tężyznę fizyczną.

Dowiedz się więcej »

Portal nacellulit.net.pl

Najnowsze komentarze